Theeleut op koffiepad

Ik ben altijd een theeleut geweest. Vooral toen ik op mijn studentenkamertje woonde, gingen er liters doorheen. (Wel vruchtensmaakjes dan; die kruidentheeën als Rooibos, Sterrenmunt en Groene thee zijn gewoon echt vies!) Thee is namelijk goedkoop én gezond; de dagelijks aangeraden twee liter water krijg ik met geen mogelijkheid weg, maar als ik stiekem de thee mee tel, lukt het me toch! Bijna elke dag zette ik een flinke pot, welke ik vergezeld door een rol Licht Bruintjes van de Albert Heijn (biscuitjes met melkchocolade en kleine suikertjes erop, mjammie!) voor de tv of met een goed boek leegdronk. Met één zoetje per kop graag.

Thee ziet er alleen niet gezellig uit. Het is eigenlijk maar een vies bruinig drabje, helemaal als je het uit zo’n doorzichtig theeglas drinkt. Koffie doet het in dat opzicht véél beter, want dat zit vaak al in een mooie kop of gezellig gekleurde mok. Ik ben zo jaloers op mensen die na hun diner een overheerlijke cappuccino bestellen, want dát ziet er pas delicious en enorm knus uit! Die dikke laag van spierwit en stijfgeklopt schuim, met wat cacaopoeder er nonchalant overheen gestrooid. Zucht. Ik lust namelijk echt géén koffie. Juist omdat het er zo mooi en aantrekkelijk uitziet, heb ik het al diverse keren geprobeerd. Maar tevergeefs, ik vind het echt niet lekker. Die schuimlaag is top, maar wat eronder zit… da’s mij toch echt te bitter.

Er is echter licht aan het einde van de tunnel! Sinds kort zit er in Utrecht een vestiging van Coffee Company (ik heb me laten vertellen dat het vergelijkbaar is met Starbucks), waar ik door een collega mee naartoe genomen werd. Hij was er van overtuigd dat hij mij een koffie kon laten proeven die ook ik geweldig vond. Ik betwijfelde het, maar stemde toch toe.

Ik kreeg de koffie in zo’n heerlijk grote kartonnen meeneem-beker, zoals je dat ook in Amerikaanse films ziet. Met zo’n plastic deksel waar je een gaatje in moet drukken, waaruit je de koffie dan moet drinken. Waar je lekker je handen aan kunt warmen, als het buiten frisser begint te worden. Een goed begin dus! Voorzichtig nam ik een teugje van het goedje en wat bleek: het is werkelijk fantastisch!

Hallo, ik ben Marieke en ik ben verslaafd. Aan de Latte met mokka-smaak van de Coffee Company: een laagje koffie, een scheutje mokka-siroop en héél véél opgeklopte melk met een beetje cacaopoeder. Oh ja, én twee zakjes zoetstof… :-)